بافت پترن ساقه و گل مناسب پتوی بچه، جلوی لباس، روی شال گردن و …

پشت کار هم بسیار صاف و تمیز

تعداد دانه های ما باید فرد در نظر گرفته شود

که دانه فرد وسط، دقیقا وسط پترن ساقه و گل در نظر گرفته می شود

برای این نمونه بافت من 21دانه در نظر گرفتم، 10 دانه اینور و انور در نظر می گیریم که

دو تا دانه به زیر، بافته می شود که ساقه برگ می شود

برای شروع بافت سه رج ابری می بافیم

آموزش بافت پترن ساقه و گل

آموزش بافت پترن ساقه و گل
آموزش بافت پترن ساقه و گل

رج اول

دانه اول رو بر میداریم، هفت دانه را به رو می بافیم، نخ میره پایین کار، دو تا رو به زیر می بافیم، نخ میاد بالای کار اون یک دانه وسطی به رو بافته می شود، دو تا دانه بعدی به زیر، هفت دانه به رو، آخرین دانه هم به رو بافته می شود.

رج دوم(پشت کار)

دانه اول رو بر میداریم، پشت کار به همین شکل ادامه پیدا می کند، یعنی هر چی که می بینیم رو می بافیم، دانه های رو به زیر بافته می شود و دانه های زیر به رو

رج سوم

هر کاری که رج اول انجام دادیم رو در این رج هم انجام می دهیم

رج چهارم

مثل خودش می بافیم

رج پنجم

دانه اول رو بر میداریم، شش دانه را از رو می بافیم، نخ میره زیر کار، دو دانه بعدی را دو تا یکی بر عکس می کنیم طبق ویدیوآموزشی، یک دانه به زیر، یک ژته می زنیم، یک رو، یک ژته (برعکس)، یک زیر، دو تا دانه بعدی دو تا یکی به زیر می کنیم، شش دانه بعدی به رو، دانه آخر هم به رو بافته می شود تا حاشیه زیباتری داشته باشیم.

رج ششم

دانه اول بر میداریم، به ژته ها دقت کنید، شش دانه به زیر، دو دانه به رو، ژته ها هم به رو بافته می شود، دانه بعدی به زیر، ژته از رو، تا آخر رج دانه ها به رو بافته می شوند.

رج هفتم

دانه اول رو بر میداریم، پنج تا دانه به رو بافته می شود، دو تا دانه بعدی دو تا یکی برعکس می شود(طبق ویدیوآموزشی)، دانه بعدی به زیر، یک ژته، یک زیر، یک رو، یک زیر، یک ژته، یک زیر، دو تا یکی معمولی، بقیه دانه ها به رو بافته می شود.

رج هشتم

مثل خودش می بافید که از روی بافت مشخص است ژته ها هم مثل دانه های کناری بافته می شوند

رج نهم

دانه اول رو بر میداریم، چهار تا دانه به رو بافته می شود، دو تا دانه بعدی دو تا یکی برعکس، یک دانه به زیر، یک ژته، دو تا از زیر، یک دانه به رو، دو تا زیر، یک ژته، یک زیر، دو تا دانه بعدی دو تا یکی معمولی، بقیه دانه ها به زیر بافته می شود.

رج دهم

مثل خودش می بافیم

رج یازدهم

دانه اول رو بر میداریم، سه تا دانه به رو(هفت تا دانه به سه دانه رسید)، نخ میره پایین دو تا یکی برعکس، یک زیر، یک ژته، سه تا زیر، بعدی به رو، سه تا زیر، یک ژته، یک زیر، دو تا یکی به زیر، سه تا رو و آخری هم به رو بافته می شود.

رج دوازدهم

هم مثل خودش بافته می شود

رج سیزدهم

دانه اول بر میداریم، دو تا به رو، نخ میاد زیر کار، دو تا یکی بر عکس، یک زیر، یک ژته، یک زیر، دو تا یکی برعکس، یک زیر، یک ژته، یک زیر، یک ژته، یک زیر، دو تا یکی ، یک زیر، یک ژته، یک زیر، دو تا یکی معمولی، بقیه دانه ها به رو بافته می شود.

رج چهاردهم

مثل خودش می بافیم

فقط دو تا ژته ها را به زیر می ببافیم دانه وسطی به رو می شود

تا اینجای بافت ما پنج تا ژته زدیم

رج پانزدهم

دانه اولی رو بر میداریم، دو تا دانه به رو، سه تا به زیر، دو تا یکی برعکس، یک زیر، یک ژته، یک رو، یک زیر، یک رو، یک ژته، یک زیر، دو تا یکی ، سه زیر، دو تا رو و دانه آخر هم به رو بافته می شود.

رج شانزدهم

این رج مثل خودش بافته می شود، ژته ها به زیر بافته می شود، دانه بعدی زیر، یک رو، دو تا زیر و بقیه مثل خودش بافته می شود

رج هفدهم

دانه اول بر میداریم، دو تا دانه به رو ، دو تا زیر، دو تا یکی برعکس، یک زیر، یک ژته، دو تا رو، یک زیر، دو تا از رو، یک ژته، یک زیر، دو تا یکی ، دو تا زیر، بقیه دانه هم به رو می بافیم.

رج هیجدهم

پشت کار است، ژته ها باید به زیر بافته شود، بقیه دانه ها را مثل خودش می بافیم

رج نوزدهم

دانه اول رو بر میداریم، دو تا دانه به رو، یک زیر، دو تا یکی برعکس، یک زیر، یک ژته، سه تا رو، یک زیر، سه تا از رو، یک ژته، یک زیر، دو تا یکی، یک زیر، دو تا رو و آخری به زیر بافته می شود.

ما رسیدیم به جایی که باید گل را ببافیم

رج بیستم

همه رو مثل خودش می بافیم

رج بیست و یکم

دانه اول رو بر میداریم، دو تا رو، دو تا یکی بر عکس، یک زیر، یک ژته، سه تا رو، حالا می خوایم گل را به شکل نخودی ببافیم؛ یک دانه رو تبدیل به چهار دانه می کنیم طبق ویدیوآموزشی و بر میگردیم، چهار دانه را به رو می بافیم، دوباره بر می گردیم، چهار تا یکی می کنیم، از لای دو تا دانه این نخودی در می آید، دوباره این کار را تکرار می کنیم یک دانه به چهاردانه تبدیل می شود، برمی گردیم چهاردانه را به رو می بافیم، دوباره بر می گردیم چهار تا یکی می کنیم، اگر می خواهید نخودی بزرگتر باشد دو یا سه دور ببافید، سه تا رو، یک زیر، دو تا یکی ، سه تا دانه آخر به رو می بافیم.

رج بیست و دوم

دانه اول رو بر میداریم، همه رو از زیر می بافیم

رج بیست و سه

دانه اول رو بر میداریم، شش تا رو می بافیم، یک دانه به چهار دانه تبدیل می شود، بر می گردیم همه رو به رو می بافیم، دوباره بر می گردیم چهار تا یکی برعکس می کنیم، پنج دانه به رو، دوباره یک نخودی می زنیم طبق روش قبل

رج بیست و چهارم

مثل خودش می بافیم.

رج بیست و پنجم

اولی رو بر میداریم، پنج تا دانه به رو، دانه بعدی نخودی را اجرا می کنیم، در این رج من نحوه بافت نخودی با قلاب را آموزش می دهم تا نخودی زیباتر شود(طبق ویدیوآموزشی) یک دانه به هفت دانه در این روش تبدیل می شود بعد هفت تا یکی می کنید و روی میل سمت راست قرار می دهید، دانه بعدی به رو، دو تا یکی ، یک ژته، یک رو، یک ژته، دو تا یکی ، یک رو، نخودی بعدی رو اجرا می کنیم و بقیه دانه ها به رو بافته می شوند.

یکی یکی دانه ها رو میایم جلوتر تا نخودی را اجرا کنیم.

ادامه بافت را نیز مثل رج های قبلی می بافیم.

در حال بارگذاری پخش کننده...

پیشنهاد می شود : آموزش بافت یق برگ و نخودی

سوالات خود را در حین بافت در قسمت نظرات زیر همین صفحه وارد نمایید تا پاسخگوی شما باشیم.

بافتنی با کامواباف

شما می توانید بهترین و با کیفیت ترین ویدیوهای آموزشی بافتنی را که با ساده ترین زبان آموزش داده شده است را در این فروشگاه اینترنتی تهیه نمایید. ببافید و لذت ببرید.

بالاترین کیفیت محصولات

بالاترین امنیت خرید

خرید و دانلود آنی

پشتیبانی بسیار سریع

خرید شارژ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آموزش های مرتبط

keyboard_arrow_up