آموزش بافت دستکش با دو میل

برای بافت دستکش با دو میل شما می تونید از کامواهای رنگی استفاده کنید

یا می تونید نقش بندازید

با استفاده از سانتی متر دور مچ رو اندازه بگیرید

10 دانه از کاموایی که دارید ببافید که بعد ببنید چند سانت می شود و متناسب با بافت خودتون تعداد دانه ها را مشخص کنید

در این آموزش، نقشه بافت برای یک کودک 7 یا 8 ساله با جسه متوسط ارائه می شود

کاموایی که انتخاب می کنید با میل 4 به پایین بافته شود که کلفت هم نباشد بهتره کاموای ظریف تر با درصد پشم بیشتر استفاده شود

30 دانه در نظر می گیریم

به اندازه دلخواه می توانید مچ را ببافید یا بلند یا کوتاه

کشبافت زیر و رو مناسب ترین کشبافت برای بافت دستکش است چون به راحتی باز می شود

سلیقه ای می تونید یک زیر یک رو و یا دو زیر دو رو ببافید

طبق ویدیو آموزشی می توانید ببافید

چطور دستکش را با دو میل ببافیم؟

آموزش بافت دستکش با دو میل
آموزش بافت دستکش با دو میل

بعد از بافت کشبافت به اندازه دلخواه

رج بعدی

4 دانه اول را به زیر می بافیم، دانه پنجم را دو بار از بالا و پایین به زیر می بافیم(طبق ویدیوآموزشی)، تا یک دانه اضافه شود، دوباره چهار دانه به زیر و بعد دانه پنجم دو بار به زیر بافته می شود مثل قبل، تا انتهای رج این کار را تکرار می کنیم.

نیاز است به تعداد دانه ها اضافه شود تا متناسب با اندازه دست شود.

رج بعدی

دانه ها را می شماریم 36 دانه است که تقسیم بر دو می کنیم میشه 18 دانه حالا طبق ویدیو آموزشی آنها را کنار هم قرار می دهیم تا مانند دستکش شود. از یک میل سومی استفاده می کنیم، اونی که نخ رویش است را بر میداریم به عنوان دانه اول، از میل بالایی یک دانه به رو می بافیم، از میل پایین برمی داریم و نمی بافیم، از میل بالا یک دانه بر میداریم به رو می بافیم، این کار را تا انتهای رج تکرار می کنیم. به این بافت کشبافت دولا گفته می شود.

خیلی دقت کنید که طبق آموزش عمل کنید.

رج بعدی

دانه اول رو بر میداریم نمی بافیم، دانه بعدی که رو به رو می بافیم، دانه بعدی که زیر رو نمی بافیم بر میداریم روی میل سمت راست قرار می دهیم، (دانه های رو، رو می بافیم دانه های زیر را نمی بافیم بر میداریم)، تا انتهای رج این کار را تکرار می کنیم.

رج بعدی

دانه اول بر میداریم، دانه بعدی به رو می بافیم، دانه بعدی رو بر میداریم نمی بافیم، تا انتهای رج این کار را تکرار می کنیم.

رج بعدی

اولین دانه رو بر میداریم، دانه بعدی رو به رو می بافیم، دانه بعدی رو نمی بافیم( نبافتن برای این است که بین بافت باز باشد تا دست وارد دستکش شود).

تا چهارده رج این کار را تکرار می کنیم.

در بافت این دستکش خیلی دقت کنید، اگر یک دانه اشتباهی بافته شود وسط دستکش بسته می شود.

رج پانزدهم

دانه اول رو بر میداریم، دومی از رو می بافیم، دانه بعدی را بر میداریم، دانه بعدی به رو، تا انتهای رج این کار را تکرار می کنیم.

در رج پانزدهم دوباره دانه ها را می شماریم و باید توازنی بین پنج انگشت برقرار شود، برای انگشت شصت 9 تا دانه و انگشت کوچک 6 تا و سه انگشت دیگر هفت دانه در نظر می گیریم.

توجه کنید : شصت رو جایی باز می کنیم که درز نداره

رج بعدی

دانه اول بر میداریم، دانه دوم از رو می بافیم، دانه سوم نمی بافیم بر میداریم، چهارم از رو، تا هشت تا دونه ادامه می دهیم، دانه نهم رو هم بر میداریم نمی بافیم، دیگه به بافت ادامه نمی دهیم، بر می گردیم، نخ رو میاریم بالا (روی کار)، دانه اول رو به رو می بافیم(حتما ببافید وگرنه سوراخ وسط زیاد میشه)، دونه بعدی که زیر نمی بافیم، دانه بعدی به رو، به همین شکل 9 تا دونه رو می بافیم.

رج بعدی

دانه اول بر  میداریم، دومی از رو، تا دونه نهم تکرار می کنیم.

تا ده رج این کار را تکرار می کنیم.

9 دانه را از روی میل برداشته و روی سوزن می گذاریم، دانه ها رو طبق ویدیو آموزشی از هم باز می کنیم، نخ را با سوزن وارد دانه ها می کنیم و جمع و محکم می کنیم.

حالا باید انگشت های دیگر را ببافیم.

در این مرحله از قلاب استفاده می کنیم، طبق ویدیو آموزشی نخ را از سوراخ شصت با قلاب بیرون می آوریم، با همین نخ شروع به بافتن می کنیم، از میل استفاده می کنیم دانه اول که به رو است را به رو می بافیم، دانه های زیر رو بر میداریم دانه های رو را به رو می بافیم.

در زمان بافت دستکش بسیار دقت کنید اگر دانه زیر را ببافید باعث می شود لای دو دستکش بسته شود و دست در آن گیر کند با هر رج بافتن، یکبار چک کنید که بین بافت باز باشد.

فاصله بین شصت و دیگر انگشتان را پنج رج ابری می بافیم. یک رج دیگه هم اضافه می کنیم که نخ سمت انگشت کوچک قرار گیرد.

رج بعدی

دانه اول رو بر میداریم، دونه دوم به رو بافته می شود، شش تا دونه رو یکی دو میون به رو می بافیم و بعد بر می گردیم، دانه رو به رو دانه زیر را نمی بافیم به همین شکل تا 10 رج ادامه می دهیم، (اگر دوست دارید رنگ کاموای سر انگشت متفاوت بشه از رج هشتم با رنگ دیگر ببافید)، دو رج رو به رنگی که دوست داریم می بافیم، یک مقدار از نخ رو جدا می کنیم و روی سوزن قرار می دهیم و دانه ها را ازروی میل برداشته و مانند انگشت شصت از هم جدا می کنیم و بعد با سوزن نخ دانه ها را جمع می کنیم.

برای بافت سه انگشت دیگر، باز هم با قلاب نخ را کنار انگشت کوچک وارد می کنیم و یک گره می زنیم، دانه اول رو بر میداریم، دانه دوم رو که به رو، به رو می بافیم، تا هفت دانه و بعد دوباره بر می گردیم، اولی که نخ روش نیست رو می بافیم، دومی رو بر میداریم، و همین طور ادامه می دهیم برای انگشت دوم و اشاره 15 رج در نظر می گیریم،  برای انگشت وسط 17 رج می بافیم.

جهت تهیه ویدیو های آموزشی گام به گام بافت دستکش کلیک نمایید

از شما همراه محترم دعوت می کنم جهت تهیه محصولات آموزشی تکمیلی شامل بافت پلیور یقه هفت، بافت انواع بلوز، سارافون کودک و ….  به فروشگاه بافتنی کامواباف سری بزنید

شما می توانید آموزش بافت دستکش کلاهدار با دو میل را از فروشگاه بافتنی کامواباف تهیه نمایید.

بافتنی با کامواباف

شما می توانید بهترین و با کیفیت ترین ویدیوهای آموزشی بافتنی را که با ساده ترین زبان آموزش داده شده است را در این فروشگاه اینترنتی تهیه نمایید. ببافید و لذت ببرید.

بالاترین کیفیت محصولات

بالاترین امنیت خرید

خرید و دانلود آنی

پشتیبانی بسیار سریع

خرید شارژ

6 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • زینب اسماعیلی
  2022-11-29 10:33 ق.ظ

  باسلام خسته نباشید آموزش هاتون فوق‌العاده است ممنون

  پاسخ
 • زینب اسماعیلی
  2022-11-29 10:34 ق.ظ

  باسلام خسته نباشید آموزش بافتنی ست دخترانه بزارید باتشکر

  پاسخ
  • سلام همراه محترم سپاسگزارم از نظرات شما، از شما دعوت می کنم به فروشگاه بافتنی کامواباف هم سری بزنید لباسهای زیبای دخترانه قرار داده شده
   https://kamvaabaf.com/shop/
   سپاس از همراهی شما

   پاسخ
 • فرزانه
  2022-11-29 11:03 ق.ظ

  سلام خدمت شما دوستان و شما دوست عزیز خیلی ممنون از آموزش تون سلامت و پر انرژی باشید 😘🌹💚💚

  پاسخ
  • سلام همراه عزیز کامواباف متشکرم از کامنت شما شما هم سلامت و پر انرژی باشید

   پاسخ
 • ناشناس
  2022-12-17 7:43 ب.ظ

  بسیار عالی تشکر ازشما

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آموزش های مرتبط

keyboard_arrow_up